O výrobku

Historie rodinné firmy Pelant sahá již do roku 1993, kdy na hranici Doupovských hor v blízkosti Karlových Varů a nedaleké Andělské hory, zahájila chov dobytka a výrobu prvotřídních uzenářských produktů. Od doby svého vzniku firma neopustila rodinné vlastnictví, tradici ani charakter. Díky důrazu firmy Pelant na spolupráci s regionálními farmáři, můžete okusit produkt jedinečných klimatických podmínek a čistého životního prostředí Doupovských hor.

_M7B0609

Maso z mladých býčků, pasoucích se na místních horských pastvinách je základem našeho sušeného hovězího. Na rozdíl od konkurence neřežeme maso na tenké plátky a následně jej nesušíme. Každý kousek našeho hovězího je šetrně upraven za účelem dosažení rovnoměrné struktury a poté za aplikace znalostí zauzování čistým bukovým dřevem usušen.

Vzhledem k tomu, že má vysoký obsah bílkovin a nízký obsah sacharidů, má naše sušené hovězí maso zdravější nutriční složení než mnoho jiných "svačinek". Má také vysoký obsah různých minerálů, včetně zinku a železa, které jsou důležité pro mnoho funkcí, včetně podpory imunity a energetické hladiny. Dlouhá trvanlivost a skladnost z něj činí skvělou volbu na cesty, do batohu a dalších situací, kdy máte omezený přístup k čerstvým potravinám a potřebujete kvalitní zdroj proteinu.

Sušené hovězí vyrábíme za použití moderních technologií, a při zachování velkého podílu ruční práce. Konzervaci provádíme pomocí kouře z dubového dřeva a bez použití jakýchkoliv chemických konzervantů. Směs koření, dodávající našemu sušenému hovězímu jeho jedinečnou chuť,  je vyráběna firmou Pelant na základě tradiční, rodinné receptury.


VLASTNOSTI SUŠENÉHO HOVĚZÍHO

  • Vysoký obsah proteinu. Hmotnost 50 g sušeného hovězího je ekvivalentem 170 g steaku.
  • 100% přírodní produkt.
  • Výrobek má následující výživové hodnoty při 100 g: energetická hodnota 1016 kJ/240 kcal, bílkoviny 56g, sacharidy 1,0g z toho cukry <0,5g, tuky 3,4g z toho nasycené mastné kyseliny 2,5g, sůl 4,0g.
  • Hmotnost 50 g sušeného hovězího obsahuje 40 % denní dávky bílkovin pro dospělého muže.
  • Výrobek je ekologicky a energeticky šetrný – zatížení přírody je minimální, neboť zpracování samo o sobě je velmi šetrné ke spotřebě vody a el. energie. Surovina od dodavatelů putuje krátké vzdálenosti, výrobek je balen do papírových sáčků od renomovaného výrobce společnosti Doypack (sáček je opatřen znovu uzavíratelným systémem ZIP). Tyto promyšlené kroky ve výsledku zajišťují malou uhlíkovou stopa a perspektivu ekologické udržitelnosti.